Czym jest Strefa Dzień Dobry?

Strefa Dzień Dobry oznacza, że dane miejsce, sąsiedztwo lub instytucja są przyjazne dla swoich mieszkańców. Anonimowość została zastąpiona tam życzliwością i uważnością na drugiego człowieka. 

Każdy chciałby mieszać w sąsiedztwie, gdzie panuje życzliwa atmosfera, a sąsiedzi żyją ze sobą w zgodzie. Często jednak mijamy ludzi mieszkających koło nas bez słowa, nie znamy się i średnio mamy ochotę angażować się w sąsiedzkie sprawy. To może się zmienić!

Nie musimy od razu zaprzyjaźniać się ze wszystkimi sąsiadami czy co tydzień zapraszać ich na ciasto. Szanujmy wzajemnie swoją prywatność, ale nie doprowadzajmy do społecznej "znieczulicy", w której mijając sąsiada, nawet nie zwracamy na siebie uwagi.

Proponujemy bardzo sposób sprawienia, aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne - podejmijmy wyzwanie i zacznijmy mówić naszym sąsiadom "dzień dobry"!

To właśnie codzienna życzliwość objawiająca się zwykłym zwróceniem uwagi na drugiego człowieka jak chociażby powitanie sąsiada / sąsiadki, może sprawić, że mieszkanie i przebywanie w danym miejscu będzie po prostu przyjemniejsze, a kontakty między ludźmi bardziej przychylne.
Każdy może dołączyć do Strefy Dzień Dobry - na własnym przykładzie pokazać jak wygląda Sąsiedztwo Najwyższej Jakości. Zobacz: Jak dołączyć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz